Tap Tap to Zoom
Buy Together and Save
ATTENTION! We currently do not ship this product to CA, IL, NY, WA , and U.S. Territories. Please see our policies for more information.
The Guntec USA AR 9mm Stubby Slim Compact Flash Can was made to function as the ideally suited product for anyone needing an outstanding selection..![]()
Developed using several of the most robust and dependable substances around, these Flash Hiders through Guntec USA will provide you with an item which gives you numerous years of consistency.
Guntec USA has been generating superior quality products for a very long time, and the Guntec USA AR 9mm Stubby Slim Compact Flash Can is their way of revealing exactly how much they care.
Right here at OpticsPlanet, we ensure that it is our obligation to purchase the perfect solution for all your specifications, and presenting the Guntec USA AR 9mm Stubby Slim Compact Flash Can is a thing that we're pleased to offer.
| Manufacturer: | Guntec USA |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Finish: | Anodized |
| Fabric/Material: | T6 Aluminum |
| Threads per Inch: | 1/2x36 |
| Gun Make: | AR Platform |
| Gun Model: | AR-15 |
| Length: | 1.75 in |
| Outer Diameter: | 1.25 in |
| Weight: | 1.5 oz |