Tap Tap to Zoom
Read More...
Buy Together and Save
ATTENTION! We currently do not ship this product to CA, IL, NY, WA , and U.S. Territories. Please see our policies for more information.
Product Info for Guntec USA Stubby Slim Compact Flash Can
If you're browsing for a great offer on the Guntec USA Stubby Slim Compact Flash Can, then you have found yourself in the ideal location..![]()
Developed by using some of the most heavy duty and dependable components in existence, these Flash Hiders via Guntec USA offers you a product that will give you numerous years of stability.
Guntec USA has been generating high quality products for a number of years, and the Guntec USA Stubby Slim Compact Flash Can is their very own manner of showing you just how much they care.
At OpticsPlanet, we make it our responsibility to receive the best product for your requirements, and showcasing the Guntec USA Stubby Slim Compact Flash Can is a thing that we are delighted to offer.
Specifications for Guntec USA Stubby Slim Compact Flash Can:
| Manufacturer: | Guntec USA |
| Color: | Black |
| Finish: | Anodized |
| Fabric/Material: | Solid T6 Aluminum |
| Gun Make: | AR Platform |
| Gun Model: | AR-15 |
| Length: | 1.75 in |
| Additional Features: | Short Slim Flash Can |
| Condition: | New |
| Width: | 1.245 in |
| Diameter: | 1.25 in |
| Gun Type: | Pistol |
Package Contents:
- Guntec USA Stubby Slim Compact Flash Can
Guntec USA Stubby Slim Compact Flash Can Orderable Models
List of Orderable Models
- Guntec USA AR-15 Stubby Slim Compact Flash Can, .308 Cal, Black, SCONE-FH-308 , MPN: SCONE-FH-308 , UPC: 714569646585 , Code: 2AH-BFH-GSSCFC-SCONE-FH-308
- Guntec USA AR-15 Stubby Slim Compact Flash Can, .223 Cal, Black, SCONE-FH-223 , MPN: SCONE-FH-223 , UPC: 714569646509 , Code: 2AH-BFH-GSSCFC-SCONE-FH-223
- Guntec USA AR-15 Stubby Slim Compact Flash Can, 9mm, Black, SCONE-FH-9 , MPN: SCONE-FH-9 , UPC: 714569646592 , Code: 2AH-BFH-GSSCFC-SCONE-FH-9