Tap Tap to Zoom
- Size:
- One Size
- Quantity:
- 1
- Color:
- Black
- Height:
- 15.8 in
- Length:
- 10.7 in, 275 mm
Code: 4HZ-BPA-DIVRIGID-ACS-DPN-BLK
MPN: ACS-DPN-BLK
UPC: 816211012004
Product Info for Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel
The Hazard 4 Div Modular Molle/Velcro Insert Panel expands your choices for internal organization and modular capabilities. This divider manufactured by the experts at Hazard 4 is one side MOLLE with a padded quilted finish and the other side Velcro panel. The Hazard 4 Div Modular Molle & Velcro Rigid Divider comes complete with 2 metal carabiners to anchor objects on car seat-backs and in/on backpacks as well.![]()
Specifications for Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel:
| Manufacturer: | Hazard 4 |
| Size: | One Size |
| Weight: | 13.3 oz |
| Pack Application: | Tactical, Casual, Original, Performance |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Microsuede |
| Dimensions: | 15.8 x 10.7 in |
| Height: | 15.8 in |
| Length: | 275 mm, 10.7 in |
| Gender: | Unisex |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Application: | Duty, Work, Tactical, Around Town |
| Attachment Type: | MOLLE/PALS |
| Age Group: | Adults |
Features of Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel
- Comes complete with 2 metal carabiners
- One side MOLLE, other side Velcro panel
- Stiff construction for mounting heavy items
- Acts as a conventional separator
- Great for storing lots of modular patches
- MOLLE side has padded quilted finish
- Logo tags front and back
Package Contents:
- Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel
Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel Orderable Models
List of Orderable Models
- Hazard 4 Div Rigid Divider Panel, Black, ACS-DPN-BLK , MPN: ACS-DPN-BLK , UPC: 816211012004 , Code: 4HZ-BPA-DIVRIGID-ACS-DPN-BLK
Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Hazard 4 Div Modular Molle & Velcro Insert Panel, Coyote, ACS-DPN-CYT , MPN: ACS-DPN-CYT , UPC: 816211012011 , Code: 4HZ-BPA-DIVRIGID-ACS-DPN-CYT