1 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
2 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
3 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
4 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
5 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
6 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
7 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
8 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
9 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
10 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
11 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
12 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
13 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
14 of 14 images
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Color:
- Black/Coyote Tan
- Size:
- One Size
- Condition:
- New
- Application:
- Camping
- Quantity:
- 1
Code: X41-CHR-HL09-10002785
MPN: 10002785
UPC: 8809874940298
Final Sale
List: $79.95Save 27%
$57.99
Product Info for Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair
A puffy for your chair. Provides soft warmth, extra cushioning, and draft protection for cold outdoor adventures. Light packable and comfortable.![]()
Specifications for Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair:
| Manufacturer: | Helinox |
| Color: | Black/Coyote Tan |
| Size: | One Size |
| Length: | 19 in |
| Width: | 23 in |
| Height: | 38 in |
| Weight: | 3.25 lb |
| Condition: | New |
| Application: | Camping |
| Age Group: | Adults |
| Quantity: | 1 |
| Last Chance: | Yes |
| Fabric/Material: | Recycled 600D Polyester |
| Packed Size: | 4.5x19x5 in |
| Dimensions: | 38x23x28 in |
| Frame Material: | DAC aluminum alloy |
| Max Weight Capacity: | 320 lbs |
| Body Material: | Mesh |
| Gender: | Unisex |
| Depth/Thickness: | 28 in |
Package Contents:
- Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair Orderable Models
List of Orderable Models
- Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785 , MPN: 10002785 , UPC: 8809874940298 , Code: X41-CHR-HL09-10002785
Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Open Box, Dealer Demo, Helinox Reversible Seat Warmer, Quilted, Savanna/Playa Chair, Black/Coyote Tan, 10002785 , MPN: 10002785-DMO , Code: X41-CHR-HL09-10002785-DMO-OB-A
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare