Tap Tap to Zoom
- Gun Make:
- Henry
- Gun Model:
- Henry Homesteader
- Caliber:
- 9mm Luger
- Magazine Capacity:
- 10 Round
- Color:
- Black
- Quantity:
- 1
- Fabric/Material:
- Steel
Code: 41-PMG-H279MM10MAG-H27-9MM-10MAG-10RD
MPN: H27-9MM-10MAG
UPC: 619835601650
Certain firearm magazines and extensions are subject to maximum capacity restrictions based on state and local laws. Currently, we are unable to sell these products to some locations. For a complete list of these restrictions, please visit our policy page.
By continuing with your purchase, you agree to adhere to all applicable laws and regulations.
Product Info for Henry Repeating Arms Homesteader 10 Round 9mm Luger Replacement Pistol Magazine
Spare 9mm mag for Henry Homesteader.![]()
Specifications for Henry Repeating Arms Homesteader 10 Round 9mm Luger Replacement Pistol Magazine:
| Manufacturer: | Henry Repeating Arms |
| Gun Make: | Henry |
| Gun Model: | Henry Homesteader |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Magazine Capacity: | 10 Round |
| Color: | Black |
| Quantity: | 1 |
| Fabric/Material: | Steel |
| Length: | 1.25 in |
| Height: | 1.25 in |
Package Contents:
- Henry Repeating Arms Homesteader 10 Round 9mm Luger Replacement Pistol Magazine
Henry Repeating Arms Homesteader 10 Round 9mm Luger Replacement Pistol Magazine Orderable Models
List of Orderable Models
- Henry Repeating Arms Henry H279MM10MAG Homesteader Replacement Magazine 10rd 9mm Luger Fits Henry Homesteader, Black Polymer, 10, H27-9MM-10MAG , MPN: H27-9MM-10MAG , UPC: 619835601650 , Code: 41-PMG-H279MM10MAG-H27-9MM-10MAG-10RD