Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Gray Titanium
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Gray
Code: W79-KN-HOB017SB-HUSKEYTISWBLACKACCENT
MPN: HUSKEY TI SW BLACK ACCENT
UPC: 871373571141
Product Info for Hoback Knives Husky Framelock Titanium HOB017SB 3.75 in Folding Knife
5.5" (13.97cm) closed. 3.75" (9.53cm) black DLC coated Nitro V steel tanto blade. Gray titanium handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Wooden storage box.![]()
Specifications for Hoback Knives Husky Framelock Titanium HOB017SB 3.75 in Folding Knife:
| Manufacturer: | Hoback Knives |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 5.5 in |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Gray Titanium |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 1.1 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gray |
Package Contents:
- Hoback Knives Husky Framelock Titanium
Hoback Knives Husky Framelock Titanium HOB017SB 3.75 in Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Hoback Knives Husky Framelock Titanium HOB017SB 3.75 in Folding Knife, Gray titanium, HUSKEYTISWBLACKACCENT , MPN: HUSKEY TI SW BLACK ACCENT , UPC: 871373571141 , Code: W79-KN-HOB017SB-HUSKEYTISWBLACKACCENT