Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.63 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black Textured Nylon
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Blk
Code: 4PP-KN-HB1051
MPN: HB1051
UPC: 6009704356745
Product Info for Honey Badger Knives Large Easy Open Linerlock Blk
4.63" (11.76cm) closed. 3.63" (9.22cm) satin finish 8Cr13MoV stainless blade. Black textured nylon handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb pull. Boxed.![]()
No 3rd Party Sales (must be sold from your store or your web site, not a third party site such as Amazon, eBay, etc)
Specifications for Honey Badger Knives Large Easy Open Linerlock Blk:
| Manufacturer: | Honey Badger Knives |
| Blade Length: | 3.63 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black Textured Nylon |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.4 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Blk |
Package Contents:
- Honey Badger Knives Large Easy Open Linerlock Blk
Honey Badger Knives Large Easy Open Linerlock Blk Orderable Models
List of Orderable Models
- Honey Badger Knives Large Easy Open Linerlock Blk , MPN: HB1051 , UPC: 6009704356745 , Code: 4PP-KN-HB1051