1 of 2 images
Honey Badger Knives Large Leaf Linerlock Blue
2 of 2 images
Honey Badger Knives Large Leaf Linerlock Blue
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.63 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Blue Textured Nylon And Glass Fiber
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Blue
Code: 4PP-KN-HB1291
MPN: HB1291
UPC: 6009710791929
List: $43.95
$42.99
Product Info for Honey Badger Knives Large Leaf Linerlock Blue
4.63" (11.76cm) closed. 3.63" (9.22cm) satin finish 8Cr13MoV stainless blade. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb pull. Blue textured nylon and glass fiber handle. Boxed.![]()
Specifications for Honey Badger Knives Large Leaf Linerlock Blue:
| Manufacturer: | Honey Badger Knives |
| Blade Length: | 3.63 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Blue Textured Nylon And Glass Fiber |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Blue |
Package Contents:
- Honey Badger Knives Large Leaf Linerlock Blue
Honey Badger Knives Large Leaf Linerlock Blue Orderable Models
List of Orderable Models
- Honey Badger Knives Large Leaf Linerlock Blue , MPN: HB1291 , UPC: 6009710791929 , Code: 4PP-KN-HB1291
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare