1 of 2 images
Honey Badger Knives Large Linerlock Tanto Orange
2 of 2 images
Honey Badger Knives Large Linerlock Tanto Orange
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.63 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Orange Textured Nylon
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Orange
Code: 4PP-KN-HB1326
MPN: HB1326
UPC: 6009710792605
List: $49.00Save 10%
$44.00
Product Info for Honey Badger Knives Large Linerlock Tanto Orange
4.63" (11.76cm) closed. 3.63" (9.22cm) satin finish 8Cr13MoV stainless blade. Orange textured nylon handle. Extended tang. Thumb pull. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Honey Badger Knives Large Linerlock Tanto Orange:
| Manufacturer: | Honey Badger Knives |
| Blade Length: | 3.63 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Orange Textured Nylon |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Orange |
Package Contents:
- Honey Badger Knives Large Linerlock Tanto Orange
Honey Badger Knives Large Linerlock Tanto Orange Orderable Models
List of Orderable Models
- Honey Badger Knives Large Linerlock Tanto Orange , MPN: HB1326 , UPC: 6009710792605 , Code: 4PP-KN-HB1326
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare