Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.13 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black Textured Nylon
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 4PP-KN-HB1061
MPN: HB1061
UPC: 6009704356776
Product Info for Honey Badger Knives Medium Easy Opener Linerlock
4.13" (10.49cm) closed. 3.13" (7.95cm) satin finish 8Cr13MoV stainless blade. Black textured nylon handle. Extended tang. Thumb pull. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
No 3rd Party Sales (must be sold from your store or your web site, not a third party site such as Amazon, eBay, etc)
Specifications for Honey Badger Knives Medium Easy Opener Linerlock:
| Manufacturer: | Honey Badger Knives |
| Blade Length: | 3.13 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black Textured Nylon |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Honey Badger Knives Medium Easy Opener Linerlock
Honey Badger Knives Medium Easy Opener Linerlock Orderable Models
List of Orderable Models
- Honey Badger Knives Medium Easy Opener Linerlock , MPN: HB1061 , UPC: 6009704356776 , Code: 4PP-KN-HB1061