1 of 2 images
Honey Badger Knives Medium Leaf Linerlock Tan
2 of 2 images
Honey Badger Knives Medium Leaf Linerlock Tan
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Tan Textured Nylon And Glass Fiber
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Tan
Code: 4PP-KN-HB1299
MPN: HB1299
UPC: 6009710791967
List: $40.95
$39.99
Product Info for Honey Badger Knives Medium Leaf Linerlock Tan
4.13" (10.49cm) closed. 3.25" (8.26cm) satin finish 8Cr13MoV stainless blade. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb pull. Tan textured nylon and glass fiber handle. Boxed.![]()
Specifications for Honey Badger Knives Medium Leaf Linerlock Tan:
| Manufacturer: | Honey Badger Knives |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Tan Textured Nylon And Glass Fiber |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Tan |
Package Contents:
- Honey Badger Knives Medium Leaf Linerlock Tan
Honey Badger Knives Medium Leaf Linerlock Tan Orderable Models
List of Orderable Models
- Honey Badger Knives Medium Leaf Linerlock Tan , MPN: HB1299 , UPC: 6009710791967 , Code: 4PP-KN-HB1299
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare