1 of 2 images
Honey Badger Knives Medium Linerlock Black
2 of 2 images
Honey Badger Knives Medium Linerlock Black
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black Sculpted GRN
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 4PP-KN-HB1348
MPN: HB1348
UPC: 6009710793916
List: $55.00Save 15%
$47.00
Product Info for Honey Badger Knives Medium Linerlock Black
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) black finish 8Cr13MoV stainless blade. Black sculpted GRN handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb pull. Boxed.![]()
Specifications for Honey Badger Knives Medium Linerlock Black:
| Manufacturer: | Honey Badger Knives |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black Sculpted GRN |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Honey Badger Knives Medium Linerlock Black
Honey Badger Knives Medium Linerlock Black Orderable Models
List of Orderable Models
- Honey Badger Knives Medium Linerlock Black , MPN: HB1348 , UPC: 6009710793916 , Code: 4PP-KN-HB1348
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare