1 of 2 images
Honey Badger Knives Medium Linerlock Tanto Tan
2 of 2 images
Honey Badger Knives Medium Linerlock Tanto Tan
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.13 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Tan Textured Nylon
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Tan
Code: 4PP-KN-HB1332
MPN: HB1332
UPC: 6009710792629
$51.99
Product Info for Honey Badger Knives Medium Linerlock Tanto Tan
4.13" (10.49cm) closed. 3.13" (7.95cm) satin finish 8Cr13MoV stainless tanto blade. Tan textured nylon handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb pull. Boxed.![]()
Specifications for Honey Badger Knives Medium Linerlock Tanto Tan:
| Manufacturer: | Honey Badger Knives |
| Blade Length: | 3.13 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Tan Textured Nylon |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Tan |
Package Contents:
- Honey Badger Knives Medium Linerlock Tanto Tan
Honey Badger Knives Medium Linerlock Tanto Tan Orderable Models
List of Orderable Models
- Honey Badger Knives Medium Linerlock Tanto Tan , MPN: HB1332 , UPC: 6009710792629 , Code: 4PP-KN-HB1332
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare