1 of 2 images
Honey Badger Knives Small Linerlock Black
2 of 2 images
Honey Badger Knives Small Linerlock Black
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black Sculpted GRN
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 4PP-KN-HB1341
MPN: HB1341
UPC: 6009710792674
$48.99
Product Info for Honey Badger Knives Small Linerlock Black
3.75" (9.53cm) closed. 2.75" (6.99cm) satin finish 8Cr13MoV stainless tanto blade. Black sculpted GRN handle. Thumb pull. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Honey Badger Knives Small Linerlock Black:
| Manufacturer: | Honey Badger Knives |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 3.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black Sculpted GRN |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.34 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Honey Badger Knives Small Linerlock Black
Honey Badger Knives Small Linerlock Black Orderable Models
List of Orderable Models
- Honey Badger Knives Small Linerlock Black , MPN: HB1341 , UPC: 6009710792674 , Code: 4PP-KN-HB1341
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare