Tap Tap to Zoom
This page is for information purpose only
Opticsplanet, Inc. does not sell firearms and does not have a Federal Firearms License (FFL).
Product Info for Citadel CDA Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel - FRRMPG
Citadel FRPAT1220 CDA Force Tactical Pump 12 Gauge 3+1 3" 20" Barrel, Steel Receiver, Matte Black Metal Finish, Optics Ready Picatinny Rail, Synthetic Pistol Grip Stock![]()
Specifications for Citadel CDA Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel - FRRMPG:
| Manufacturer: | Citadel |
| Gun Model: | Citadel CDA |
| Gun Type: | Shotgun |
| Gauge: | 12 |
| Barrel Length: | 20 in |
| Action Type: | Pump Action |
| Shotgun Chamber Length: | 3 in |
| Magazine Capacity: | 3 Round |
| Sight Configuration: | Post Front, Adjustable Rear |
| Height: | 2.7 in |
| Width: | 8.7 in |
| Length: | 42.7 in |
Package Contents:
- Citadel CDA Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel
Citadel CDA Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel - FRRMPG Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Citadel CDA Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel, 3 Round, FRPAT1220-FRRMPG , MPN: FRPAT1220 , UPC: 682146503050 , Code: W34-FS2-SHTC31-FRPAT1220-FRRMPG







































