1 of 2 images
Infinite Blades Fixed Blade
2 of 2 images
Infinite Blades 9in Brown Wood Knife, 9in Overall, 4.5in Satin Finish Stainless Blade, Brown Wood Handle, Leather Sheath, A30
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4.5 in
- Overall Length:
- 9 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown Wood
- Color:
- Brown
Code: 5PS-KN1-IBA30-A30
MPN: A30
UPC: 783495745983
List: $27.95
$27.49
Product Info for Infinite Blades Infinite s 4.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
Satin finish stainless blade. Brown wood handle. Full tang. Due to natural materials, item could vary from one pictured. Brown leather belt sheath.![]()
Specifications for Infinite Blades Infinite s 4.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Infinite Blades |
| Blade Length: | 4.5 in |
| Overall Length: | 9 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown Wood |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
| Length: | 22.86 cm |
Package Contents:
- Infinite Blades 9in Brown Wood Knife
Infinite Blades Infinite s 4.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Infinite Blades Infinite s 4.50 in Fixed Blade Knife, Brown wood, A30 , MPN: A30 , UPC: 783495745983 , Code: 5PS-KN1-IBA30-A30
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare