Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
- Color:
- Black
Code: 67E-CPW-IP61CW-CW-304-BO-M22
MPN: CW-304-BO-M22
UPC: 710579695353
Product Info for Infinite Product Solutions 22mm Crush Washer
Introducing the 22mm Black Stainless Steel Crush Washer engineered for superior performance. Featuring a Black Oxide Finish and made from 304 Stainless Steel, this washer is built to last. It fits Saiga 12, Vepr 12, Lynx 12, KS-12, Fostech Orign 12, Some Genesis 12, and more.![]()
Specifications for Infinite Product Solutions 22mm Crush Washer:
| Manufacturer: | Infinite Product Solutions |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Weight: | 0.112 oz |
| Finish: | Oxide |
| Width: | 0.5 in |
| Length: | 1 in |
| Caliber: | 12 Gauge |
| Height: | 0.25 in |
Features of Infinite Product Solutions 22mm Crush Washer
- Provides over 1 full rotation (360 degrees) for proper muzzle alignment
- Corrosion Resistant
Package Contents:
- Infinite Product Solutions 22mm Crush Washer
Infinite Product Solutions 22mm Crush Washer Orderable Models
List of Orderable Models
- Infinite Product Solutions 22mm Crush Washer, Black Oxide, CW-304-BO-M22 , MPN: CW-304-BO-M22 , UPC: 710579695353 , Code: 67E-CPW-IP61CW-CW-304-BO-M22