1 of 2 images
Joker Knives Canadiense Bushcraft Bocote
2 of 2 images
Joker Knives Canadiense Bushcraft Bocote Knife, 8.75in Overall, 4.25in Satin 14C28N Sandvik Blade, Bocote Wood Handle, Leather Sheath, CB114
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4.25 in
- Overall Length:
- 8.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: 1RT-KN1-JKRCB114-CB114
MPN: CB114
UPC: 8436023205993
List: $153.95Save 29%
$109.99
Product Info for Joker Knives Joker s Canadiense Bushcraft Bocote 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
Satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Bocote wood handle. Full tang. Lanyard hole. Brown leather belt sheath.![]()
Specifications for Joker Knives Joker s Canadiense Bushcraft Bocote 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Joker Knives |
| Blade Length: | 4.25 in |
| Overall Length: | 8.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Weight: | 0.8 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 22.23 cm |
Package Contents:
- Joker Knives Canadiense Bushcraft Bocote Knife
Joker Knives Joker s Canadiense Bushcraft Bocote 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Joker Knives Joker s Canadiense Bushcraft Bocote 4.25 in Fixed Blade Knife, CB114 , MPN: CB114 , UPC: 8436023205993 , Code: 1RT-KN1-JKRCB114-CB114
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare