1 of 2 images
Joker Knives Canadiense Bushcraft Walnut
2 of 2 images
Joker Knives Canadiense Bushcraft Walnut Knife, 8.75in Overall, 4.25in Satin 14C28N Sandvik Blade, Walnut Handle, Leather Sheath, CN114
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4.25 in
- Overall Length:
- 8.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Walnut
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: 1RT-KN1-JKRCN114-CN114
MPN: CN114
UPC: 8436023206013
List: $159.95Save 25%
$119.99
Product Info for Joker Knives Joker s Canadiense Bushcraft Walnut 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
Satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Walnut handle. Full tang. Lanyard hole. Brown leather belt sheath.![]()
Specifications for Joker Knives Joker s Canadiense Bushcraft Walnut 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Joker Knives |
| Blade Length: | 4.25 in |
| Overall Length: | 8.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Walnut |
| Weight: | 0.76 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 22.23 cm |
Package Contents:
- Joker Knives Canadiense Bushcraft Walnut Knife
Joker Knives Joker s Canadiense Bushcraft Walnut 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Joker Knives Joker s Canadiense Bushcraft Walnut 4.25 in Fixed Blade Knife, CN114 , MPN: CN114 , UPC: 8436023206013 , Code: 1RT-KN1-JKRCN114-CN114
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare