1 of 3 images
Joker Knives Nomad 6.5 Black Micarta
2 of 3 images
Joker Knives Nomad 6.5 Black Micarta
3 of 3 images
Joker Knives Nomad 6.5 Black Micarta Knife, 11.5in Overall, 6.75in Satin Bohler N695 Blade, Black Canvas Micarta Handle, Leather Sheath, CM137
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 6.75 in
- Overall Length:
- 11.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Black
Code: 1RT-KN1-JKRCM137-CM137
MPN: CM137
UPC: 8436023201094
List: $239.95Save 29%
$169.99
Product Info for Joker Knives Nomad 6.5 Black Micarta Knife
Satin finish Bohler N695 stainless blade. Black canvas micarta handle. Full, extended tang. Lanyard hole. Black leather belt sheath.![]()
Specifications for Joker Knives Nomad 6.5 Black Micarta Knife:
| Manufacturer: | Joker Knives |
| Blade Length: | 6.75 in |
| Overall Length: | 11.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black |
| Weight: | 1.38 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Length: | 29.21 cm |
Package Contents:
- Joker Knives Nomad 6.5 Black Micarta Knife
Joker Knives Nomad 6.5 Black Micarta Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Joker Knives Joker s Nomad 6.5 Micarta 6.75 in Fixed Blade Knife, CM137 , MPN: CM137 , UPC: 8436023201094 , Code: 1RT-KN1-JKRCM137-CM137
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare