1 of 2 images
Joker Knives Nordico Fixed Blade Walnut
2 of 2 images
Joker Knives Nordico Fixed Blade Walnut Knife, 8.75in Overall, 4in Satin 14C28N Sandvik Blade, Walnut Handle, Leather Sheath, CN115
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4 in
- Overall Length:
- 8.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Walnut
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: 1RT-KN1-JKRCN115-CN115
MPN: CN115
UPC: 8436023206266
List: $141.95Save 42%
$81.99
Product Info for Joker Knives Joker s Nordico 4.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
Satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Walnut handle. Full tang. Lanyard hole. Brown leather belt sheath.![]()
Specifications for Joker Knives Joker s Nordico 4.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Joker Knives |
| Blade Length: | 4 in |
| Overall Length: | 8.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Walnut |
| Weight: | 0.82 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 22.23 cm |
Package Contents:
- Joker Knives Nordico Fixed Blade Walnut Knife
Joker Knives Joker s Nordico 4.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Joker Knives Joker s Nordico 4.00 in Fixed Blade Knife, CN115 , MPN: CN115 , UPC: 8436023206266 , Code: 1RT-KN1-JKRCN115-CN115
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare