1 of 2 images
Kansept Knives Bevy Slip Joint Green Micarta
2 of 2 images
Kansept Knives Bevy Slip Joint Green Micarta
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green Canvas Micarta
- Additional Features:
- Lanyard Hole.
- Color:
- Micarta
Code: 4PL-KN-KT2026F2-T2026F2
MPN: T2026F2
UPC: 6973143933372
List: $116.95Save 47%
$61.99
Product Info for Kansept Knives Bevy Slip Joint Micarta 3.00 in 154CM Stainless Steel Folding Knife
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) stonewash finish 154CM stainless sheepsfoot blade. Green canvas micarta handle. Lanyard hole. Slip joint. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kansept Knives Bevy Slip Joint Micarta 3.00 in 154CM Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kansept Knives |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green Canvas Micarta |
| Additional Features: | Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Micarta |
Package Contents:
- Kansept Knives Bevy Slip Joint Green Micarta
Kansept Knives Bevy Slip Joint Micarta 3.00 in 154CM Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Kansept Knives Bevy Slip Joint Micarta 3.00 in Folding Knife, Green canvas micarta, T2026F2 , MPN: T2026F2 , UPC: 6973143933372 , Code: 4PL-KN-KT2026F2-T2026F2
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare