1 of 5 images
Kansept Knives Convict Linerlock Brown
2 of 5 images
Kansept Knives Convict Linerlock Brown
3 of 5 images
Kansept Knives Convict Linerlock Brown
4 of 5 images
Kansept Knives Convict Linerlock Brown
5 of 5 images
Kansept Knives Convict Linerlock Brown
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Brown Burlap Micarta
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Brown
Code: 4PL-KN-KT1023A1-T1023A1
MPN: T1023A1
UPC: 6973143933754
List: $130.95Save 48%
$67.99
Product Info for Kansept Knives Convict Linerlock Brown 3.25 in 154CM Stainless Steel Folding Knife
4.25" (10.8cm) closed. 3.25" (8.26cm) black stonewash finish 154CM stainless blade. Brown burlap micarta handle. Thumb pull. Pocket clip. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kansept Knives Convict Linerlock Brown 3.25 in 154CM Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kansept Knives |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Brown Burlap Micarta |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.52 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- Kansept Knives Convict Linerlock Brown
Kansept Knives Convict Linerlock Brown 3.25 in 154CM Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Kansept Knives Convict Linerlock Brown 3.25 in Folding Knife, Brown burlap micarta, T1023A1 , MPN: T1023A1 , UPC: 6973143933754 , Code: 4PL-KN-KT1023A1-T1023A1
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare