1 of 2 images
Kansept Knives Foosa Folder Jade G10
2 of 2 images
Kansept Knives Foosa Folder Jade G10
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Jade G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- G10
Code: 4PL-KN-KT2020T4-T2020T4
MPN: T2020T4
UPC: 6973143931323
List: $94.95Save 39%
$57.99
Product Info for Kansept Knives Foosa Folder Jade 3.00 in 154CM Stainless Steel Folding Knife
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) stonewash finish 154CM stainless tanto blade. Jade G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kansept Knives Foosa Folder Jade 3.00 in 154CM Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kansept Knives |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Jade G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.5 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | G10 |
Package Contents:
- Kansept Knives Foosa Folder Jade G10
Kansept Knives Foosa Folder Jade 3.00 in 154CM Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Kansept Knives Foosa Folder Jade 3.00 in Folding Knife, Jade G10, T2020T4 , MPN: T2020T4 , UPC: 6973143931323 , Code: 4PL-KN-KT2020T4-T2020T4
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare