1 of 2 images
Kansept Knives Kryo Framelock Jade
2 of 2 images
Kansept Knives Kryo Framelock Jade
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Jade G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Jade
Code: 4PL-KN-KT1001A5-T1001A5
MPN: T1001A5
UPC: 6973143931484
List: $89.95Save 24%
$67.99
Product Info for Kansept Knives Kryo Framelock Jade 3.50 in Steel Folding Knife
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) black stonewash finish D2 tool steel blade. Jade G10 handle. Extended tang. Thumb pull. Pocket clip. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kansept Knives Kryo Framelock Jade 3.50 in Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kansept Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Jade G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.56 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Jade |
Package Contents:
- Kansept Knives Kryo Framelock Jade
Kansept Knives Kryo Framelock Jade 3.50 in Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Kansept Knives Kryo Framelock Jade 3.50 in Folding Knife, Jade G10, T1001A5 , MPN: T1001A5 , UPC: 6973143931484 , Code: 4PL-KN-KT1001A5-T1001A5
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare