1 of 4 images
Kansept Knives Main Street Linerlock Brown
2 of 4 images
Kansept Knives Main Street Linerlock Brown
3 of 4 images
Kansept Knives Main Street Linerlock Brown
4 of 4 images
Kansept Knives Main Street Linerlock Brown
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Brown Canvas Micarta
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Brown
Code: 4PL-KN-KT1015A7-T1015A7
MPN: T1015A7
UPC: 6973143933440
$149.00
Product Info for Kansept Knives Main Street Linerlock Brown 3.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) black TiNi coated 154CM stainless blade. Brown canvas micarta handle. Thumb stud. Pocket clip. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kansept Knives Main Street Linerlock Brown 3.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kansept Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Brown Canvas Micarta |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.56 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- Kansept Knives Main Street Linerlock Brown
Kansept Knives Main Street Linerlock Brown 3.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Kansept Knives Main Street Linerlock Brown 3.50 in Folding Knife, Brown canvas micarta, T1015A7 , MPN: T1015A7 , UPC: 6973143933440 , Code: 4PL-KN-KT1015A7-T1015A7
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare