1 of 2 images
Kansept Knives Wedge Lockback Red G10
2 of 2 images
Kansept Knives Wedge Lockback Red G10
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.25 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Handle Color:
- Red G10
- Color:
- Red
Code: 4PL-KN-KT2026B2-T2026B2
MPN: T2026B2
UPC: 6973143931132
List: $111.95Save 43%
$63.99
Product Info for Kansept Knives Wedge Lockback 2.25 in 154CM Stainless Steel Folding Knife
3.25" (8.26cm) closed. 2.25" (5.72cm) stonewash finish 154CM stainless clip point blade. Red G10 handle. Black nylon pouch. Boxed.![]()
Specifications for Kansept Knives Wedge Lockback 2.25 in 154CM Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Kansept Knives |
| Blade Length: | 2.25 in |
| Closed Length: | 3.25 in |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Handle Color: | Red G10 |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red |
Package Contents:
- Kansept Knives Wedge Lockback Red G10
Kansept Knives Wedge Lockback 2.25 in 154CM Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Kansept Knives Wedge Lockback 2.25 in Folding Knife, Red G10, T2026B2 , MPN: T2026B2 , UPC: 6973143931132 , Code: 4PL-KN-KT2026B2-T2026B2
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare