Tap Tap to Zoom
Read More...
Read More...
Read More...
Read More...
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Magazine Capacity:
- 10 Round
- Caliber:
- 7.62x39mm
- Gun Model:
- AKM
- Quantity:
- 1
- Condition:
- New
Code: 3T9-RM-KCIMZ033-10RD
MPN: KCI-MZ033
UPC: 851586008108
Certain firearm magazines and extensions are subject to maximum capacity restrictions based on state and local laws. Currently, we are unable to sell these products to some locations. For a complete list of these restrictions, please visit our policy page.
By continuing with your purchase, you agree to adhere to all applicable laws and regulations.
Product Info for Kci Usa Inc Magazine Ak-47 7.62x39 10 Round Black Steel
Designed to fit AK-47/AKM variant firearms chambered in 7.62x39mm. Constructed of hardened steel and treated with a durable Cation Electrodeposition Coating, for its superior rust and corrosion resistance properties. A high carbon steel spring, anti-tilt follower and reinforced feed lips provide reliable feeding and prolonged magazine life.![]()
Specifications for Kci Usa Inc Magazine Ak-47 7.62x39 10 Round Black Steel:
| Manufacturer: | KCI USA |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Steel |
| Magazine Capacity: | 10 Round |
| Caliber: | 7.62x39mm |
| Gun Model: | AKM |
| Quantity: | 1 |
| Condition: | New |
| Dimensions: | 1.20 X 4.55 X 6.10 in |
| Width: | 4.55 in |
| Height: | 1.2 in |
Package Contents:
- Kci Usa Inc Magazine Ak-47 7.62x39 10 Round Black Steel
Kci Usa Inc Magazine Ak-47 7.62x39 10 Round Black Steel Orderable Models
List of Orderable Models
- Kci Usa Inc Magazine Ak-47 7.62x39 10 Round Black Steel , MPN: KCI-MZ033 , UPC: 851586008108 , Code: 3T9-RM-KCIMZ033-10RD
Kci Usa Inc Magazine Ak-47 7.62x39 10 Round Black Steel Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- USED, Kci Usa Inc Magazine Ak-47 7.62x39 10 Round Black Steel , MPN: KCI-MZ033-EDEMO , Code: 3T9-RM-KCIMZ033-10RD-EDEMO-RE-A
- USED Kci Usa Inc Magazine Ak-47 7.62x39 10 Round Black Steel, EDEMO3, Used, Condition Like New , MPN: KCIMZ033-EDEMO3 , Code: 3T9-RM-KCIMZ033-10RD-EDEMO3