Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Handle Color:
- Red
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: 1BE-KN3-KS7125DAM-7125DAM
MPN: 7125DAM
UPC: 087171064215
This item may be purchased by Illinois residents 21 years and over with a valid FOID and Illinois Identification card which we require submission of at checkout. For those outside of Illinois, this item is regulated for sale to Military, Law Enforcement, or other qualified personnel. Our team will contact you regarding the required qualifications and documentation. Certain federal, state, and/or local laws and regulations may apply.
Product Info for Kershaw Auto Launch 12 Button Lock 2.50 in Damascus steel Automatic Folding Knife
Automatic opening. 3.75" (9.53cm) closed. 2.5" (6.35cm) Damascus steel blade. Black anodized aluminum handle. Pocket clip. Boxed.![]()
Cannot be sold Ã’Fulfilled by AmazonO.
Specifications for Kershaw Auto Launch 12 Button Lock 2.50 in Damascus steel Automatic Folding Knife:
| Manufacturer: | Kershaw |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Handle Color: | Red |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.16 lb |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Color: | Black |
| Closed Length: | 3.75 in |
Package Contents:
- Kershaw Auto Launch 12 Button Lock
Kershaw Auto Launch 12 Button Lock 2.50 in Damascus steel Automatic Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Kershaw Auto Launch 12 Button Lock 2.50 in Automatic Folding Knife, 7125DAM , MPN: 7125DAM , UPC: 087171064215 , Code: 1BE-KN3-KS7125DAM-7125DAM