Tap Tap to Zoom
- Size:
- One Size
- Color:
- Ranger Green
- Pack Volume:
- 32.77 liters
- Length:
- 19 in
- Height:
- 13.5 in
- Width:
- 7.5 in
Code: 6AK-DB0-C270CF9D-RMD103
MPN: RMD103
Prices and availability subject to change.
Product Info for Kifaru Rampart 32.77L Duffel
If you're looking around for a great price on the Kifaru Rampart 32.77L Duffel, then you've come to the absolute correct place..![]()
Established working with several of the most heavy duty and long lasting materials around, these Luggage Cases from Kifaru can provide something that gives you numerous years of dependability.
Kifaru has been generating superior quality merchandise for a number of years, and the Kifaru Rampart 32.77L Duffel is their very own means of revealing just how much they care.
At OpticsPlanet, we make it our responsibility to receive the most suitable product for your requirements, and presenting the Kifaru Rampart 32.77L Duffel is a thing that we're delighted to offer.
Specifications for Kifaru Rampart 32.77L Duffel:
| Manufacturer: | Kifaru |
| Size: | One Size |
| Color: | Ranger Green |
| Pack Application: | Hunting, Outdoor, Tactical, Travel, Everyday Carry |
| Pack Volume: | 32.77 liters |
| Fabric/Material: | 1000D Cordura |
| Length: | 19 in |
| Height: | 13.5 in |
| Gender: | Unisex |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Work, Outdoor, Everyday, Casual |
| Width: | 7.5 in |
| Weight: | 1.9 lb |
| Pack Type: | Duffel |
| Pack Loading: | Top, Front, Side |
| Activity/Occasion: | Casual, Work, Travel, Outdoor, Sports, Hike |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Style: | Original |
| Fit: | Regular |
| Zipper Type: | Zipper |
Package Contents:
- Kifaru Rampart 32.77L Duffel
Kifaru Rampart 32.77L Duffel Orderable Models
List of Orderable Models
- Kifaru Rampart 32.77L Duffel, Ranger Green, One Size, RMD103 , MPN: RMD103 , Code: 6AK-DB0-C270CF9D-RMD103