Tap Tap to Zoom
- Color:
- Silver
- Size:
- 5.5 in
- Condition:
- New
- Included Accessories:
- 4 standard bits
- Fabric/Material:
- Titanium
- Quantity:
- 1
- Finish:
- Stonewash
- Weight:
- 0.14 lb
Code: P16-SCD-MAR076-TIPENDRIVER
MPN: TI PEN DRIVER
UPC: 871373579246
Product Info for Maratac Titanium Pen Driver
5.5" overall. 0.5" diameter. Uses standard 0.25" bits. Stores three extras in handle and comes with 4 standard bits. Stonewash finish titanium construction with golf ball pattern knurling and pocket clip. Bulk packed.![]()
Specifications for Maratac Titanium Pen Driver:
| Manufacturer: | Maratac |
| Color: | Silver |
| Size: | 5.5 in |
| Condition: | New |
| Included Accessories: | 4 standard bits |
| Fabric/Material: | Titanium |
| Quantity: | 1 |
| Finish: | Stonewash |
| Weight: | 0.14 lb |
| Overall Length: | 5.5 in |
| Length: | 5.5 in |
Package Contents:
- Maratac Titanium Pen Driver
Maratac Titanium Pen Driver Orderable Models
List of Orderable Models
- Maratac Titanium Pen Driver , MPN: TI PEN DRIVER , UPC: 871373579246 , Code: P16-SCD-MAR076-TIPENDRIVER