1 of 2 images
Marbles Hunter MR633
2 of 2 images
Marbles Hunter MR633
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4.5 in
- Overall Length:
- 9 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown Wood
- Color:
- Brown
Code: 176-KN1-MR633-OCT-12
MPN: MR633 OCT-12
UPC: 871373106336
List: $33.99Save $2.00
$31.99
Product Info for Marbles Hunter MR633 4.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
9" (22.86cm) overall. 4.5" (11.43cm) satin finish stainless clip point blade. Brown wood handle. Brass guard. Blue and white stone handle inlays. Brown leather belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Marbles Hunter MR633 4.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Marbles |
| Blade Length: | 4.5 in |
| Overall Length: | 9 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Hunting |
| Handle Color: | Brown Wood |
| Weight: | 0.62 lb |
| Color: | Brown |
| Length: | 22.86 cm |
Package Contents:
- Marbles Hunter
Marbles Hunter MR633 4.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Marbles Hunter MR633 4.50 in Fixed Blade Knife, Brown wood, 45942 , MPN: MR633 OCT-12 , UPC: 871373106336 , Code: 176-KN1-MR633-OCT-12
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare