1 of 3 images
Marbles Small Skinner Stacked Leather
2 of 3 images
Marbles Small Skinner Stacked Leather
3 of 3 images
Marbles Small Skinner Stacked Leather
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Overall Length:
- 7.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Stacked Leather
Code: 176-KN1-MR588-SM-MAR-5MR588
MPN: SM-MAR-5 / MR588
UPC: 871373005882
List: $21.99Save $2.00
$19.99
Product Info for Marbles Small Skinner Stacked Leather 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
7.5" (19.05cm) overall. 3.5" (8.89cm) satin finish stainless skinner blade. Stacked leather handle. Brass guard and pommel. Brown leather belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Marbles Small Skinner Stacked Leather 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Marbles |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 7.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Handle Color: | Stacked Leather |
| Weight: | 0.68 lb |
| Length: | 19.05 cm |
Package Contents:
- Marbles Small Skinner Stacked Leather
Marbles Small Skinner Stacked Leather 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Marbles Small Skinner Stacked Leather 3.50 in Fixed Blade Knife, Stacked leather, SMMAR5MR588 , MPN: SM-MAR-5 / MR588 , UPC: 871373005882 , Code: 176-KN1-MR588-SM-MAR-5MR588
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare