Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 18 in
- Overall Length:
- 24 in
- Blade Material:
- Steel
- Serrated:
- Plain
- Blade Finish:
- Orange
- Handle Finish:
- Natural Wood
- Additional Features:
- Lanyard Slot
Code: 176-KN1-MR3218
MPN: MA3218
UPC: 001618032186
Product Info for Marbles Swamp Master Machete
Designed to be the perfect knife for all of your cutting needs, the Marbles Swamp Master Machete is made using incredibly durable materials and construction that will keep you slicing and cutting for years to come.![]()
Specifications for Marbles Swamp Master Machete:
| Manufacturer: | Marbles |
| Blade Length: | 18 in |
| Overall Length: | 24 in |
| Blade Material: | Steel |
| Serrated: | Plain |
| Knife Application: | Machete |
| Blade Finish: | Orange |
| Handle Finish: | Natural Wood |
| Additional Features: | Lanyard Slot |
| Length: | 24 in |
Package Contents:
- Marbles Swamp Master Machete
Marbles Swamp Master Machete Orderable Models
List of Orderable Models
- Marbles Swamp Master Machete, 24in. MR3218 , MPN: MA3218 , UPC: 001618032186 , Code: 176-KN1-MR3218