Tap Tap to Zoom
- Color:
- Stainless/Red
Code: Z65-SVA-83992-6926
MPN: 6926
UPC: 040818069264
Product Info for MSR Reactor Hanging Kit
Perfectly simple, the Reactor Hanging Kit is constructed almost entirely of cable, keeping it extremely light and compact. Just set the stove in its base, screw on the canister and youre ready to roll. A sliding tensioner helps to secure any Reactor pot while also providing easy, unobstructed access. Compatible with all Reactor cookware sizes.![]()
Specifications for MSR Reactor Hanging Kit:
| Manufacturer: | MSR |
| Packed Size: | 3.25 x 3.25 x 0.3 in |
| Weight: | 1.2 oz |
| Application: | Cooking |
| Color: | Stainless/Red |
| Length: | 0.3 in |
| Width: | 3.4 in |
| Stove Accessory: | Stove Extra |
| Height: | 3.4 in |
Features of MSR Reactor Hanging Kit:
- Carry pouch included
Package Contents:
- MSR Reactor Hanging Kit
MSR Reactor Hanging Kit Orderable Models
List of Orderable Models
- MSR Reactor Hanging Kit, One Size, 6926 , MPN: 6926 , UPC: 040818069264 , Code: Z65-SVA-83992-6926