1 of 2 images
Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife, 12in. MT676TB
2 of 2 images
Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife, 12in. MT676TC
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
2 Models Available
Handle Finish
All
Handle Color
All
Search
List: $26.33Save 32%
$17.99
List: $26.33Save 32%
$17.99
Product Info for Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife
Designed to be the perfect knife for all of your cutting needs, the Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife is made using incredibly durable materials and construction that will keep you slicing and cutting for years to come.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife:
| Manufacturer: | Mtech |
| Blade Length: | 7 in |
| Overall Length: | 12 in |
| Blade Material: | 440 |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Included Accessories: | Sheath |
| Blade Finish: | Black |
| Blade Grind: | Combo |
| Sheath Material: | Plastic |
| Additional Features: | Lanyard Slot |
| Length: | 12 in |
Features of Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife:
- Fixed blade
- 12" overall
- Black tonto blade
- Black plastic handle
- Green camo handle
Package Contents:
- Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife
Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife, 12in. MT676TB , MPN: MT-676TB , UPC: 805319070672 , Code: 17K-KN1-1STR-MT676TB
- Mtech 1st Recon Search-Destroy Knife, 12in. MT676TC , MPN: MT-676TC , UPC: 805319070665 , Code: 17K-KN1-1STR-MT676TC
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare