1 of 3 images
Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632DB
2 of 3 images
Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632DGN
3 of 3 images
Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632DT
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
Customer Reviews
Most Recent Reviews
Buyers Beware; photos make this knife appear to be full size. It's actually a miniature item. We were eager to get this knife and ultimately very disappointed when shipment finally arrived. Read description very carefully!
0/2 found this helpful
3 Models Available
Handle Finish
All
Handle Color
All
Search
List: $8.49
$7.99
List: $9.09Save 12%
$7.99
List: $8.49
$7.99
Product Info for Mtech Kabai Fixed Blade
Designed to be the perfect knife for all of your cutting needs, the Mtech Kabai Fixed Blade is made using incredibly durable materials and construction that will keep you slicing and cutting for years to come.![]()
Specifications for Mtech Kabai Fixed Blade:
| Manufacturer: | Mtech |
| Blade Length: | 3.38 in |
| Overall Length: | 6 in |
| Blade Material: | 440 |
| Serrated: | Plain |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Included Accessories: | Sheath |
| Blade Finish: | Black |
| Condition: | New |
| Sheath Material: | Synthetic |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 6 in |
Package Contents:
- Mtech Kabai Fixed Blade
Mtech Kabai Fixed Blade Orderable Models
List of Orderable Models
- Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632DB , MPN: MT632DB , UPC: 805319068211 , Code: 17K-KN1-KABI-MT632DB
- Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632DGN , MPN: MT632DGN , UPC: 805319069263 , Code: 17K-KN1-KABI-MT632DGN
- Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632DT , MPN: MT632DT , UPC: 805319069225 , Code: 17K-KN1-KABI-MT632DT
Mtech Kabai Fixed Blade Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632CB , MPN: MT632CB , UPC: 805319069249 , Code: 17K-KN1-KABI-MT632CB
- Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632DGB , MPN: MT632DGB , Code: 17K-KN1-KABI-MT632DGB
- Mtech Kabai Fixed Blade, 6in. MT632TB , MPN: MT-632TB , UPC: 805319069232 , Code: 17K-KN1-KABI-MT632TB
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare