1 of 3 images
Mtech Linerlock A/O Brown
2 of 3 images
Mtech Linerlock A/O Brown
3 of 3 images
Mtech Linerlock A/O Brown
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Handle Color:
- Brown Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Brown
Code: 17K-KN2-MTA705WD-MT-A705WD
MPN: MT-A705WD
UPC: 805319438847
$16.95
Product Info for Mtech Linerlock A/O Brown 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) black finish stainless blade. Brown aluminum handle. Extended tang. Bottle opener. Pocket clip. Lanyard hole. Boxed.![]()
Specifications for Mtech Linerlock A/O Brown 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | Mtech |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown Aluminum |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.3 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- Mtech Linerlock A/O Brown
Mtech Linerlock A/O Brown 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Mtech Linerlock A/O Brown 3.50 in Assisted Opening Folding Knife, Brown aluminum, MTA705WD , MPN: MT-A705WD , UPC: 805319438847 , Code: 17K-KN2-MTA705WD-MT-A705WD
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare