1 of 2 images
Mtech Linerlock Black
2 of 2 images
Mtech Linerlock Black
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black And Gold Aluminum
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: 17K-KN-MT1176BK-MT-1176BK
MPN: MT-1176BK
UPC: 805319430162
List: $37.99
$37.49
Product Info for Mtech Linerlock Black
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) black finish stainless blade. Black and gold aluminum handle. Extended tang. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Mtech Linerlock Black:
| Manufacturer: | Mtech |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black And Gold Aluminum |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.32 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Mtech Linerlock Black
Mtech Linerlock Black Orderable Models
List of Orderable Models
- Mtech Linerlock 3.50 in Folding Knife, Black and gold aluminum, MT1176BK , MPN: MT-1176BK , UPC: 805319430162 , Code: 17K-KN-MT1176BK-MT-1176BK
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare