Tap Tap to Zoom
New Product
- Color:
- Black
Code: QY-T6-CRMP3-TUGC
MPN: TUGC
UPC: 26057363820
Product Info for MTM Truck Underseat Gear Crate
Smart storage, hidden in plain sight. Designed to fit cleanly beneath crew cab back seats, this crate disappears under the seat while keeping gear secure, organized, and ready to go. Hidden when parked, yet grab-and-go ready when needed - for true peace of mind.![]()
Specifications for MTM Truck Underseat Gear Crate:
| Manufacturer: | MTM |
| Color: | Black |
| Volume: | 19.2 quarts |
| Gun Type: | Universal |
| Height: | 9.3 in |
| Length: | 21.3 in |
| Gun Model: | Universal |
| Width: | 5.5 in |
Features of MTM Truck Underseat Gear Crate
- Lightweight, grab-and-go convenience
- Hidden storage keeps gear secure and out of sight
- 19.2 qts. of moveable storage capacity
- Two removable dividers for flexible organization
- Durable, high-impact polypropylene construction
- Lightweight, grab-and-go convenience
Package Contents:
- MTM Truck Underseat Gear Crate
MTM Truck Underseat Gear Crate Orderable Models
List of Orderable Models
- MTM Truck Underseat Gear Crate, Black, TUGC , MPN: TUGC , UPC: 26057363820 , Code: QY-T6-CRMP3-TUGC