Tap Tap to Zoom
- Color:
- Navy/Navy
- Gun Type:
- Shotgun
- Length:
- 34.7 in
- Height:
- 11.5 in
- Depth/Thickness:
- 4.9 in
Code: NGR-GB-TWOSSTC-1622LR-2F-5135
MPN: 1622LR-2F/5135
UPC: 819129012470
Product Info for Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case
The Negrini 1622LR-2F/5135 shotgun hard case is perfect for any two takedown O/U or SXS shotguns. The gun cases max barrel length is 34,5in. It features a padded luxury interior with separate compartments for your stock/receiver, forend, and barrel. This compact Italian designed gun case is the perfect solution for any lightweight air travel and is great for car, club, and home. Air Travel approved,3 locks.![]()
Specifications for Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case:
| Manufacturer: | Negrini |
| Color: | Navy/Navy |
| Finish: | Rubber |
| Fabric/Material: | ABS |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 34.7 in |
| Height: | 11.5 in |
| Depth/Thickness: | 4.9 in |
| Overall Length: | 34.7 in |
Features of Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case:
- LR Luxury rubber trim with fully upholstered interior
- Holds two OU/SxS Shotguns
Package Contents:
- Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case
Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case Orderable Models
List of Orderable Models
- Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case, Navy/Navy, 34.7x11.5x4.9, 1622LR-2F/5135 , MPN: 1622LR-2F/5135 , UPC: 819129012470 , Code: NGR-GB-TWOSSTC-1622LR-2F-5135