Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380 has been discontinued by Ridgid and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Tools, Pipe Fitting Equipment yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380
The Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380 was created to be the ideal item for any person needing a high quality option..![]()
Established using several of the most extremely strong and dependable resources available, these Pipe Fitting Equipment from Ridgid offers you an item which will give a great deal of dependability.
Ridgid has been generating superior quality products for a number of years, and the Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380 is their very own manner of revealing just how much they are concerned.
Right here at OpticsPlanet, we ensure that it is our obligation to obtain the best product for your requirements, and featuring the Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380 is one thing that we are happy to offer.
Specifications for Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380:
| Catalog number: | Â 300034-220 |
| Type: | Â Stand |
| Weight Capacity: | Â 2500 lb |
| Weight: | Â 29 lb |
| Height Adjustment: | Â 26 in Min, 42 in Max |
| Use With: | Â Threading Machines, Roll Groovers, etc. |
| Pipe Cap: | Â 12 in Max |
| Supplier No.: | Â 632-83380 |
Package Contents:
- Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380 / 300034-220
Related Products to Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380
Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380 Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Ridgid 965 Pipe Stand Asm 632-83380, Unit EA , MPN: 632-83380 , Code: SS5-97L-632-83380-EA