Product Info for Progressive Industries EMS-PT30X Portable RV Surge Protector 30 Amp
Features of Progressive Industries EMS-PT30X Portable RV Surge Protector 30 Amp
  • Sleek, compact portable design makes unit easy to use and store, Weather resistant, designed for outdoor use, Surge Protection: 3-Mode / 1,790J / 44,000A, Ratings: 30A / 120V / 3,600W, Product Dimensions: 6 in. W x 18 in. H x 6-1/8 in. D