1 of 1 images
Personal Security Products American Armor 1 Gallon Paint Can Gun Concealment Safe, AAPC1
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Additional Features:
- 0 Locking Bolts
- Height:
- 7.75 in
- Gun Capacity:
- Small Handgun
Code: 29J-GE-AAPC1
MPN: AAPC1
UPC: 797053002067
List: $43.99Save $2.00
$41.99
Product Info for Personal Security Products American Armor 1 Gallon Paint Can Gun Concealment Safe
They?ll never find your handguns. Ideal for small handgun concealment. Holds small frame handguns such as .22 .25. .32 .380 and small 9mm![]()
Specifications for Personal Security Products American Armor 1 Gallon Paint Can Gun Concealment Safe:
| Manufacturer: | Personal Security Products |
| Fabric/Material: | Metal |
| Additional Features: | 0 Locking Bolts |
| Height: | 7.75 in |
| Gun Capacity: | Small Handgun |
| Diameter: | 6.5 in |
| Weight: | 4.55 lb |
| Interior: | Hard Liner |
Features of Personal Security Products American Armor 1 Gallon Paint Can Gun Concealment Safe:
- Ideal for small handgun concealment
- Holds small frame handguns such as .22, .25., .32, .380, and small 9mm
Package Contents:
- Personal Security Products American Armor 1 Gallon Paint Can Gun Concealment Safe
Personal Security Products American Armor 1 Gallon Paint Can Gun Concealment Safe Orderable Models
List of Orderable Models
- Personal Security Products American Armor 1 Gallon Paint Can Gun Concealment Safe, AAPC1 , MPN: AAPC1 , UPC: 797053002067 , Code: 29J-GE-AAPC1
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare