1 of 2 images
QSP Knife Canary Neck Knife Red
2 of 2 images
QSP Knife Canary Neck Knife Red
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.5 in
- Overall Length:
- 5.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black And Red G10
- Color:
- Multi
Code: 4P3-KN1-QS141B1-QS141-B1
MPN: QS141-B1
List: $56.00Save $2.01
$53.99
Product Info for QSP Knife Canary Neck Knife Red
5.25" (13.34cm) overall. 2.5" (6.35cm) stonewash finish 14C28N Sandvik stainless blade. Black and red G10 handle. Full tang. Ball chain lanyard. Black Kydex neck sheath. Boxed.![]()
Specifications for QSP Knife Canary Neck Knife Red:
| Manufacturer: | QSP Knife |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Overall Length: | 5.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Handle Color: | Black And Red G10 |
| Weight: | 0.32 lb |
| Color: | Multi |
| Length: | 13.34 cm |
Package Contents:
- QSP Knife Canary Neck Knife Red
QSP Knife Canary Neck Knife Red Orderable Models
List of Orderable Models
- QSP Knife QSP Canary Neck 2.50 in Fixed Blade Knife, Black and red G10, QS141B1 , MPN: QS141-B1 , Code: 4P3-KN1-QS141B1-QS141-B1
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare