1 of 3 images
QSP Knife Hedgehog Slip Joint Micarta
2 of 3 images
QSP Knife Hedgehog Slip Joint Micarta
3 of 3 images
QSP Knife Hedgehog Slip Joint Micarta
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green Sculpted Micarta
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Micarta
Code: 4P3-KN-QS142A-QS142-A
MPN: QS142-A
List: $66.00Save 12%
$57.85
Product Info for QSP Knife QSP Hedgehog Slip Joint Micarta 2.75 in Stainless Steel Folding Knife
3.75" (9.53cm) closed. 2.75" (6.99cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Green sculpted micarta handle. Lanyard hole. Slip joint. Boxed.![]()
Specifications for QSP Knife QSP Hedgehog Slip Joint Micarta 2.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | QSP Knife |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 3.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green Sculpted Micarta |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Micarta |
Package Contents:
- QSP Knife Hedgehog Slip Joint Micarta
QSP Knife QSP Hedgehog Slip Joint Micarta 2.75 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- QSP Knife QSP Hedgehog Slip Joint Micarta 2.75 in Folding Knife, Green sculpted micarta, QS142A , MPN: QS142-A , Code: 4P3-KN-QS142A-QS142-A
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare