1 of 2 images
QSP Knife Mini Penguin Linerlock Brown
2 of 2 images
QSP Knife Mini Penguin Linerlock Brown
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Dark Brown Canvas Micarta
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Brown
Code: 4P3-KN-QS130XSA-QS130XS-A
MPN: QS130XS-A
List: $57.00Save $3.01
$53.99
Product Info for QSP Knife QSP Mini Penguin Linerlock Brown 2.25 in Stainless Steel Folding Knife
3.13" (7.95cm) closed. 2.25" (5.72cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Dark brown canvas micarta handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for QSP Knife QSP Mini Penguin Linerlock Brown 2.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | QSP Knife |
| Blade Length: | 2.25 in |
| Closed Length: | 3.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Dark Brown Canvas Micarta |
| Weight: | 0.24 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- QSP Knife Mini Penguin Linerlock Brown
QSP Knife QSP Mini Penguin Linerlock Brown 2.25 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- QSP Knife QSP Mini Penguin Linerlock Brown 2.25 in Folding Knife, Dark brown canvas micarta, QS130XSA , MPN: QS130XS-A , Code: 4P3-KN-QS130XSA-QS130XS-A
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare