1 of 4 images
QSP Knife Osprey Linerlock Green Micarta
2 of 4 images
QSP Knife Osprey Linerlock Green Micarta
3 of 4 images
QSP Knife Osprey Linerlock Green Micarta
4 of 4 images
QSP Knife Osprey Linerlock Green Micarta
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green Micarta
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Micarta
Code: 4P3-KN-QS139C-QS139-C
MPN: QS139-C
List: $61.00Save 13%
$53.00
Product Info for QSP Knife QSP Osprey Linerlock Micarta 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
4.25" (10.8cm) closed. 3.25" (8.26cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Green micarta handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for QSP Knife QSP Osprey Linerlock Micarta 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | QSP Knife |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green Micarta |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.34 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Micarta |
Package Contents:
- QSP Knife Osprey Linerlock Green Micarta
QSP Knife QSP Osprey Linerlock Micarta 3.25 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- QSP Knife QSP Osprey Linerlock Micarta 3.25 in Folding Knife, Green micarta, QS139C , MPN: QS139-C , Code: 4P3-KN-QS139C-QS139-C
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare