1 of 2 images
Real Steel Gslip Compact- Damascus G10
2 of 2 images
Real Steel Gslip Compact- Damascus G10
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Red And Black G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- G10
Code: RSL-KN-RS7865OR-7865OR
MPN: 7865OR
UPC: 871373575842
List: $83.00Save 28%
$59.99
Product Info for Real Steel Gslip Compact- Damascus 2.75 in Stainless Steel Folding Knife
3.75" (9.53cm) closed. 2.75" (6.99cm) satin finish VG-10 stainless blade. Red and black G10 handle. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Real Steel Gslip Compact- Damascus 2.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Real Steel |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 3.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Red And Black G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.28 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | G10 |
Package Contents:
- Real Steel Gslip Compact- Damascus G10
Real Steel Gslip Compact- Damascus 2.75 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Real Steel Gslip Compact- Damascus 2.75 in Folding Knife, Red and black G10, 7865OR , MPN: 7865OR , UPC: 871373575842 , Code: RSL-KN-RS7865OR-7865OR
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare