1 of 3 images
Real Steel Solis Lite Slip Joint
2 of 3 images
Real Steel Solis Lite Slip Joint
3 of 3 images
Real Steel Solis Lite Slip Joint
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: RSL-KN-RS7064BZ-7064BZ-BRK
MPN: 7064BZ-BRK
UPC: 871373575798
List: $49.95Save 16%
$41.99
Product Info for Real Steel Solis Lite Slip Joint 3.00 in Steel Folding Knife
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) satin finish D2 tool steel blade. Black G10 handle. Lanyard hole. Pocket clip. Slip joint. Boxed.![]()
Specifications for Real Steel Solis Lite Slip Joint 3.00 in Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Real Steel |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.28 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Real Steel Solis Lite Slip Joint
Real Steel Solis Lite Slip Joint 3.00 in Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Real Steel Solis Lite Slip Joint 3.00 in Folding Knife, Black G10, 7064BZBRK , MPN: 7064BZ-BRK , UPC: 871373575798 , Code: RSL-KN-RS7064BZ-7064BZ-BRK
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare